فرماندار غیربومی در راه کبودراهنگ

تغییرات در فرمانداری ها ادامه دارد
تغییرات در فرمانداری ها ادامه دارد، با رفتن حمیدوند  به سمت سرپرستی فرمانداری اسد آباد و آمدن مراد ناصری از ایلام به نهاوند، احسان قنبری فرماندار سابق کبودراهنگ هم به بهار رفت.
البته به گفته معاون سیاسی استاندار همدان این تغییرات ادامه دار سرعتی اما دقیق است.
هفته گذشته در آیینی فرماندار سابق نهاوند بعنوان سرپرست فرمانداری در اسد آباد معرفی شد وهمزمان بخشدارمرکزی  اسدآباد هم جای خود را به سلیمان نظری دوست داد.
فرماندار اصلاح طلب نهاوند شناسنامه داری که به گفته شاهرخی آزمون سخت خود را پس داد و اثبات شده بود، به تدبیر و صلاح دید مدیریت ارشد استان به اسدآباد حوزه نماینده اصولگرایی رنجبرزاده رفت تا مراد ناصری از استان ایلام با سابقه فرمانداری در آبدانان، مهران و نیز مدیر عاملی شرکت فرش این استان، به نهاوند حوزه بهرام نیا  نماینده اصولگرای این شهرستان بعنوان جایگزین وی معرفی شود.
ناصری را شاهرخی فردی تضمین شده معرفی کرد.
حاشیه های نهاوند ادامه دار
صحبت های شاهرخی در آیین معارفه فرماندار نهاوند، واکنش های متعددی داشت که از جانب دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا مورد تحلیل قرار گرفت از بی نقشی  نماینده  در تغییر حمیدوند نهاوند تا آمدن مراد ناصری و البته سخن هایی که خطاب به تازه وارد های حوزه سیاست آن هم در رِنجِ اصلاح طلبی عنوان شد.
علت رفتن نیروهای شاخص و بومی  دولت از نهاوند در ماه های اخیر از معاون فرماندار گرفته تا ریس آموزش و پرورش و در نهایت هم فرماندار نهاوند، به شهرستان های اطراف و گسیخته شدن این نیروها از این شهرستان در شمال و جنوب استان، و تناقض هایی که این میان دیده می شود صحبت هایی است که این روزها مردم به تحلیل آن می پردازند.
و اینکه چرا شاهرخی خود را محک اصلاح طلبی دراستان معرفی کرد و تغییرات اخیر و رفتن نیروهای بومی شهرستان و البته کارآمد دولت در این حوزه را نتیجه تدبیرو تصمیم مدیریت ارشد استان اعلام کرد؟!                                                                                                   شاهرخی گفته است ملاک انتخاب ما شایسته سالاری است،در اینکه انتخاب های اخیر تا چه حد همین ملاک ها رعایت شده است، باید گفت؛اصلا این انتخاب ها پیش از این هم فرماندار بودند و تغییر خاصی رخ نداده است فقط از شهری به شهر دیگر انتقال داده شده اند.
اما هرچقدر که نهاوند در تغییرات خود با حاشیه پیش رفت ، تغییرات در سایر شهرستان ها آرام تر رخ داد.
فرماندار غیربومی کبودراهنگ هم در راه است
در حکمی از سوی وزیر کشور ۴ اردیبهشت‌ماه سال جاری  احسان قنبری فرماندار کبودراهنگ به عنوان فرماندار شهرستان بهار معرفی شد.
بارفتن قنبری به بهار حالا ۲ جابجایی در سکان فرمانداری های شهرستان های استان و دو تغییر با آمدن ۲ فرماندار غیر بومی خارج از استان جایگزین داشته ایم.
احسان قنبری فروردین سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را با عنوان فرمانداردر شهرستان کبودراهنگ آغاز کرد.
وی از نیروهای باتجربه وزارت کشور و دارای سابقه فعالیت در سمت‌های سیاسی و فرهنگی است.
قنبری از رزمندگان و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس است که در سوابق کاری خود کارشناس سیاسی و انتظامی استانداری همدان، رئیس اداره مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان، رئیس حراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان،بخشدار لالجین، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان و معاون سیاسی ـ امنیتی فرمانداری همدان را داشته است.
بر اساس آنچه مطرح شده است حجت‌اله مهدوی که پیش از این  به عنوان معاون فرماندار شمیرانات بوده، جایگزین قنبری در کبودراهنگ خواهد بود.
مهدوی دهه ۷۰ یکی از کارکنان شهرداری کبودراهنگ بوده است که اصالتا از اهالی لرستان است.
قنبری هم در بهار  معارفه شد
احسان قنبری روز گذشته با حضور استاندار همدان  بعنوان فرماندار بهار معارفه و  از خدمات محسن مرادی پناه تقدیر شد.
استاندار همدان در این آئین بر خلاف شاهرخی در نهاوند، به شعار سال پرداخت و تعهد آمار اشتغال پرداخته و البته اولویت را رویداد ۲۰۱۸ قرار داد.
فروش سفال خارجی در لالجین ممنوع
محمد ناصر نیکبخت گفت: در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است فروش سفال خارجی در شهر جهانی سفال لالجین ممنوع است.
وی با بیان اینکه همدان میزبان ۲ اجلاس مهم گردشگری است افزود: این رویدادها ها فرصت بسیار خوبی برای معرفی استان همدان و جذب گردشگراست و باید برای استفاده از این فرصت ها آماده شد.
نیکبخت در ادامه از تعامل و انسجام میان مجمع نمایندگان و مدیریت در استان همدان  گفته و اینکه استان بر مدار توسعه قرار دارد و در حال جهانی شدن است و این حاصل وحدت و انسجام بین مدیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است.
در حال حاضر وحدت و انسجام در استان بین سیستم اجرایی، نمایندگان مجلس، دستگاه های اداری، روحانیت دستگاههای قضایی و امنیتی وجود دارد.
منبع : خبرنگار همدان پیام – معصومه کمالوند

دیدگاه برای “فرماندار غیربومی در راه کبودراهنگ
  1. سلام.فرماندار غیر بومی چرا.مگه عبرت نگرفته اید از احداث اون نیروگاه برق آبی که تمام آبهای منطقه را مثل یک هیولا بلعیده و روستاهاو شهرهایمان را تبدیل به شهر جهمنی کرده.بیایید از نفهمی و جهالت بیرون رویم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.