فرستادن پیام در هنگام پیاده‌روی روی راه رفتن تاثیر می‌گذارد

فرستادن پیام در هنگام پیاده‌روی روی راه رفتن تاثیر می‌گذارد.

به گزارش گروه خبری وب سایت شهرستان کبودراهنگ؛ براساس یافته‌های یک تحقیق جدید، پیام فرستادن و چک کردن شبکه‌های اجتماعی در حین راه رفتن باعث تغییر الگوی حرکت فرد می‌شود. این تغییر الگو در راه رفتن فرد مانع از بروز تصادفات می‌شود.
محققان می‌گویند کسانی که هنگام راه رفتن به گوشی‌هایشان نگاه می‌کنند، به‌طور ناخودآگاه “قدم‌هایشان را کوتاه‌تر می‌کنند، تعداد قدم‌ها در واحد معین از زمان را کمتر می‌کنند، مدت زمانی را که پاها با زمین در تماس هستند بیشتر می کنند” و نحوه‌ی راه رفتن خود را به‌طوری تنظیم می‌کنند که حواس‌پرتی‌شان را جبران کنند.
TextingWalking
افرادی که در حال پیام‌رسانی راه می‌روند، با پیاده‌روی محتاطانه از خود در مقابل افتادن به زمین و برخورد با دیگر افراد یا اشیا در محیط اطراف محافظت می کنند.
محققان دانشگاه‌های «بات» و «تگزاس» از تعداد سی شرکت‌کننده با بازه‌ی سنی ۱۸ تا ۵۰ سال خواستند که در حال فرستادن پیام در مسیر خاصی راه بروند. در این مسیر به منظور این تحقیق موانع مختلفی گذاشته شده بود.
آنها پی بردند که آن دسته از افرادی که مشغول فرستادن پیام بودند دیرتر به انتهای مسیر رسیدند زیرا برای جبران حواس‌پرتی، راه رفتن خود را با محیط اطراف وفق دادند.
سال گذشته گروهی از محققان دانشگاه «کویینزلند» در استرالیا به این نتیجه رسیده بودند که استفاده از گوشی‌های هوشمند هنگام راه رفتن باعث می‌شود که افراد کند حرکت کنند، کوج و کوله راه روند یا تعادل‌شان را از دست دهند. این محققان می‌گویند پیام‌ فرستادن هنگام پیاده‌روی علاوه بر این که حالت بدن را قوزدار می‌کند که می‌تواند تعادل و ژست فرد را به هم بزند.
این هم یکی دیگر از تاثیرات تکنولوژی و گجت‌ها بر زندگی روزمره‌ی ماست؛ گجت‌هایی که هدف‌شان آسان‌تر کردن سبک زندگی است. تاثیر پیام فرستان در نحوه‌ی راه رفتن نشان می‌دهد که انسان‌ها خود را با تغییرات عرصه‌ی تکنولوژی تطبیق می‌دهند.

پس بیایید با ضعف فرهنگ استفاده از گجت های همراه هنگام پیاده روی ؛ سلامتی خود را تضمین کنیم .

منبع : CSMonitorدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.