حلاوت سرمایه‌گذاری در شیرین‌سو

به گزارش وب سایت رسمی شهرستان کبودراهنگ

به نقل از روزنامه همدان چند صباحی است که توسعه صنعت گردشگری به دغدغه مشترکی میان تصمیم‌گیران و برنامه‌ریزان استانی تبدیل شده است. ادعا می‌کنیم تکاپوی اقتصاد محلی در گرو توسعه این صنعت رو به رشد در استان خواهد بود.

shirinSoظرفیت‌های همدان در حوزه گردشگری بی‌بدیل و غیر قابل انکار است.
اما برای گستراندن نگاه خود به ظرفیت‌ها به فراتر از شهر همدان کمتر نظر می‌کنیم، غافل از آنکه داشته‌های گردشگری همدان محدود و معدود به مرز شهر همدان و مرکز استان نیست و نخواهد بود.
از آنجا که صنعت گردشگری یک صنعت چتری است و عوامل متعدد باید در کنار یکدیگر قرار گیرد، اینگونه به نظر می‌رسد که در رساندن سود به جامعه محلی هم در صورتی موافق خواهد بود که با محوریت تمرکززدایی رو به رشد و توسعه رود و بگونه‌ای می‌توان گفت گستره توسعه صنعت گردشگری را باید با سیاست خاصی به شهرهای کوچک استان بکشانیم تا شاهد تحول گردشگری در استان شویم.
ظرفیتی همچون تالاب شیرین‌سو به عنوان مأمن اصلی برای پرندگان مهاجر و بزرگترین تالاب انسان‌ساخت در غرب ایران است.
از آنجا که در حال حاضر به دلیل منسجم نشدن برنامه‌های اجرایی این حوزه هنوز شیرین‌سو نتوانسته است به عنوان یک جاذبه شاخص توجه بزرگان سرمایه‌گذاری در استان را به خود جلب کند، اما دولتمردان باید زمینه را برای جذب سرمایه‌گذار خصوصی آماده و این حس را شیرین کنند.
چه بسا با ورود هر سرمایه‌گذار با سرمایه کم یا زیاد اما در سایه حمایت‌های متمایز بویژه حمایت رسانه‌ای همدان‌پیام که زادگاه و خاستگاهش این شهر کوچک است. شیرین‌سو به دلیل مناظر بکر و طبیعت منحصر به فردش می‌تواند خواسته‌های گردشگران را در هر زمینه‌ای پاسخگو باشد و از آنجا که این منطقه در کریدور شمالی استان قرار دارد، می‌تواند گردشگرانی را به مقصد بدرقه می‌کند با تصاویر چشم‌نواز روبه‌رو کند.
در این منطقه در صورت جذب سرمایه‌گذار به دلیل غنای نیروی انسانی و امکانات مطلوب می‌توان امیدوار بود نه‌تنها شیرین‌سو بلکه خزل، سرکان و زرند از توسعه و رونق اقتصاد جامعه محلی بهره‌مند شوند.

با تشکر از وب سایت کورنگ
با تشکر از وبلاگ کبودراهنگدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.