جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کبودراهنگ برگزار شد

دستان پرطراوت خیرین در اردیبهشت مدرسه‌سازی
طراوت و شادابی اردیبهشت طراوت و محبت قلب‌های رئوف و مهربان و بخشنده خیرین را دو صدچندان می‌کند. خیرینی که با انفاق از اموال و محبت و انسان‌دوستی خود روحی تازه به جامعه می‌بخشند. جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کبودراهنگ نیز بهانه‌ای برای حضور برای بخشیدن، محبت کردن و نمایشی از الطاف الهی و مؤمنین است.
اهدای پلاک‌ طلای «تولدت مبارک» کودک ۴ ساله، اهدای قلک کودکی مهربان و فروش تابلوی طراحی چهره هنرمندانه دانش‌آموزی که هزینه‌اش را به جشنواره خیرین اهدا کند، بخشش و انفاق و اهدای کمک‌های زنان و مردانی که دوست دارند از انفاق‌کنندگان باشند، همه و همه نشان از توجه مردمان این دیار به کار خیر و ارتقای فرهنگ امدادرسانی و کمک به حوزه آموزش‌وپرورش و تعلیم ‌و تربیت است.
بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کبودراهنگ با حضور گسترده‌ای از مردم، فرهنگیان، خانواده‌ها، مسئولان استانی و شهرستانی و بیش از ۵۰۰ خیّر نمونه شهرستان و خیّر نمونه کشوری حاج حسین حیدری با رویکرد رویش نیک‌اندیشان جوان روز گذشته ۱۹ اردیبهشت همراه با بارش باران بهاری برگزار شد.
مدیرکل سازمان نوسازی مدارس استان در این جشنوراه با اشاره به اهداف بالای خیرین مدرسه‌ساز گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۷ هزار مدرسه در سطح کشور وجود دارد که قریب به ۴۰ درصد از مدارس کشور توسط خیرین مدرسه‌ساز ساخته شده است که نشان از نیت خیرخواهانه و توجه مردم به حوزه تعلیم و تربیت دارد.
فرزاد تیموری گفت: بحمدا… به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زیرساخت‌های آموزشی و رفاهی و امکانات در کشور بسیار مناسب شده است، به طوری که بیش از ۹۹ درصد از روستاهای ما از نعمت گاز و ۱۰۰ درصد از نعمت برق برخوردارند و در حوزه آموزش‌وپرورش نیز قریب به ۴ میلیارد دلار از صندوق ذخایر ارزی در حوزه مدرسه‌سازی و نوسازی مدارس هزینه شده است.
تیموری اذعان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از ۶۵ درصد از مدراس کشور تخریب و بازسازی شده‌ است که کشورمان به عنوان پایلوت نمونه مدرسه‌سازی در دنیا به ثبت رسیده است و بحمدا… مدارس ساخته شده با بهترین کیفیت و معماری بوده است که در بسیاری از حوادث طبیعی به عنوان پایگاه‌های امدادونجات نیز استفاده شده است.
وی ادامه داد: با نظر محبت دولت برای برنامه ششم توسعه بیش از ۳ میلیارد دلار اعتبار برای تخربی و بازسازی ۳۵ درصد از مدارس باقی مانده اختصاص یافته است که بزودی تمام مدارس کشور تخریب و بازسازی شود.
تیموری با اشاره به کسب رتبه‌های برتر کبودراهنگ در حوزه‌های مختلف علمی گفت: کبودراهنگ به  عنوان دومین شهرستان برتر استان در استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس است که خوشبختانه سیستم‌های گرمایشی بیش از ۷۰ درصد از مدارس استانداردسازی شده است.
وی گفت: کمتر از ۴۰ مدرسه در کل استان به سیستم گرمایشی قدیمی مجهزند که تا پایان سال ۹۷ تمام مدارس سطح استان از سیستم استاندارد بهره‌مند خواهند شد.
امام‌جمعه شهرستان نیز در این جشنواره با اشاره به احادیثی از ائمه اطهار در وصف کارهای خیرخواهانه گفت: خوشا به حال خیرین که با بخشش از اموال خود دنیا و آخرت خود را روشن می‌کنند.
خیرین در راه خدا از اموال و دارایی خود می‌بخشند و خداوند برای آنان دلی چون دریا و اراده‌ای چون کوه به آنان می‌بخشد.
حجت‌الاسلام باقری ادامه داد: همانطور که معملان با آموزش و تعلیم افراد جامعه را تربیت می‌کنند. خیرین نیز با بخشش از اموال خود و ساخت مدارس در تربیت این دانش‌آموزان سهم می‌برند و خداوند به آنان بهترین پاداش‌ها را خواهد داد.
رضا عسگری، رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان نیز در این جشنواره گفت: سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک‌های خیرخواهانه خیرین به جشنواره بوده است که مدرسه ۱۲ کلاسه فولاد ویان، مدرسه ۱۲ کلاسه بانک ملی، مدرسه شهدای پنجم آبان شهر کبودراهنگ، استخر دانش‌آموزی و تجهیز مدارس از پروژه‌های نیمه‌کاره خیرین است که امیدواریم امسال به کمک خیرین اعتبار مورد نیاز آن تأمین شود.
عسگری با اشاره به اینکه خیرین نیز در ردیف معلمان و تعلیم‌دهندگان قرار دارند، گفت: تاکنون بیش از ۴ میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی اولیای دانش‌آموزان به مدارس بوده است که قسمت بزرگی از مشکلات مدارس را مرتفع می‌کند. وی ادامه داد: ‌از مجموعه ۲۰۰ آموزشگاه سطح شهرستان ۵۶ درصد از مدارس تخریب و بازسازی شده است و ۱۲ درصد نیز نیاز به تخریب و بازسازی دارند که امیدواریم با کمک خیرین این مدارس نیز بازسازی شوند.
عسگری با اشاره به کمک‌های خیرین به این مدارس عنوان داشت: اهدای زمینی به مساحت ۲ هزار متر توسط حاج تقی اسماعیلی، اهدای ساختمان مسکونی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان توسط حاج سید هدایت جعفری، اهدای لوازم‌التحریر به مدارس مناطق محروم بخش شیرین‌سو توسط روزنامه همدان‌پیام به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان، اهدای ۱۰۰ تن آسفالت اداره راه‌وشهرسازی شهرستان برای آسفالت مدارس، اهدای کسر از حقوق مادام‌العمر تعدادی از معلمان، اهدای تجهیزات آموزشی و… بخشی از کمک‌های خیرین در جشنواره امروز بوده است.
وی با اشاره به کارها و فعالیت‌های خیّر نمونه کشوری حاج حسین حیدری در سطح شهرستان گفـت: ساخت بیش از ده‌ها مدرسه، درمانگاه، زمین ورزشی، اهدای تجهیزات پزشکی، آموزشی به شهرستان گفت: حاج حسین حیدری با همکاری و کمک سازمان قلم‌چی تعهد ساخت مجتمع آموزش فرهنگی را در سطح شهرستان دارد که این مجتمع کامل تمام مقاطع تحصیلی و دختران و پسران را پوشش خواهد داد.
در حاشیه این جشنواره، نمایشگاهی از دستاوردهای دانش‌آموزی در زمینه‌های هنری آموزشی، صنایع دستی، طراحی و گرافیک برگزار شده بود که مورد توجه خاص خیرین قرار گرفت. همچنین اجرای برنامه‌های هنری، سرود، شعرخوانی، توانمندی مجری این جشنواره در اجرای زیبا و هنرمندانه و ترغیب و تشویق برای کمک خیرین و بارش باران الهی همراه با بارش محبت و بخشش خیرین از حاشیه‌های این جشنواره بود.
شایان ذکر است، در پایان این برنامه از خیرین نمونه شهرستانی و استانی و خیرینی که به هر نحوی به این جشنواره کمک نموده بودند با اهدای تندیس جشنواره و لوح تقدیر تجلیل شد. حاج حسین حیدری، خیّر نمونه کشوری از نصرت‌ا… طاقتی‌احسن مدیرمسئول مرکز چاپ و بسته بندی همدان در تولید و اهدای لوازم‌التحریر به مدارس محروم کبودراهنگ و از خردسال‌ترین کودک اهداکننده پلاک تولد و چندین خیّر مرد و زن برای کمک‌های نقدی و غیرنقدی تجلیل به عمل‌آورد.
منبع : کبودراهنگ- عظیمی‌مجذوب- خبرنگار همدان‌پیام


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.