آلودگی زیست محیطی با بیماری های روحی و روانی نسبت مستقیم دارد

امروز با گسترش جمعیت و پیشرفت صنعت علم شهرسازی نیز بیش از پیش مورد توجه تمامی جوامع قرار گرفته است. آزمایش های تجربی نشان میدهد آلودگی زیست محیطی و هوا با بیماری های روحی عصبی و روانی نسبت مستقیم دارد. یعنی در شهری که از لحاظ زیست محیطی شرایط مناسبی نداشته باشد بیماری های روحی عصبی و روانی نیز بیشتر است.تصاویری از خبرنگار وب سایت کبودراهنگ دریافت کردیم که بسیار قلب و روح ما را متاثر کرد .

 

در ادامه دلایل ذکر شده حجتی براثبات نظریه ی روانشناسانی است که میگویند : جامعه ی سالم در گروی شهر سالم است.علم شهرسازی یک علم با قوانین خاص خود شامل علومی چون روانشناسی اقتصاد معماری عمران و از همه مهمتر مدیریت است.یک کارشناس شهرسازی می بایست در تمامی علوم ذکر شده تا حدی تسلط داشته باشد. یک شهردار می بایست پاسخگوی مدیریت شهری خود باشد .مردم ما انتظار یک شهری پیشرفته ندارند . اما حداقل انتظار مردم از مسئولین این است که وظیفه خودشان را به طور کامل به انجام برسانند . درصورتیکه در توان آنها نیست مسئولیت خطیر را بر عهده فرد واجد شرایط قرار دهند .

اما بدون شک نباید زحمات و تلاش شبانه روزی پاکبانان بسیار خدمت کننده و شریف حوزه شهرداری را با عمل غیر تخصصی عده ای اندک از افراد فعال در این عرصه زیر سئوال برد و یقینا احتمال بروز خطا و کم کاری در هر طیف و گروه اجتماعی غیر ممکن نیست، هر چند نباید از نظر دور داشت که فضای سالم شهری میتواند روحیه و سلامت شهروندان ما رو دو چندان کند . مردم بخاطر آرامش ذهنی نیازمند مشاهده زیباهای طبیعت و اطراف زندگی خود هستند .
امید آن می رود شهرداری و پاکبانان فعال در این حوزه، همچنان به خدمات سازنده خود استمرار دهند و زیبایی شهرمان را دو چندان نمایند .

وب سایت کبودراهنگ اخبار و تصاویر خود را از خبرنگاران افتخاری و از بین مردم دریافت و منتشر میکند و مطالب ارسال شده نظر یک شخص نیست . نظرات خود را میتوانید در این پست به مردم به اشتراک بگذارید .

با تشکر از امید هاشمی به جهت ارسال تصاویر .


2 دیدگاه برای “آلودگی زیست محیطی با بیماری های روحی و روانی نسبت مستقیم دارد
  1. متاسفانه حرف شما کاملا درسته واز دیرباز شاهد محیط زیستی بسیار زشت بوده ایم . از آسفالت خیابان ها گرفته تا سنگ فرش پیاده رو ها . یه روزی درست میکنند بعدش خودشون خراب میکنند یا اکثر پیاده رو های ما توسط مغازه ها اشغال شدند . وضعیت جوب ها و جمع آوری اشغال ها هم خیلی اسف ناکه . جدیدا یه سری ادم موتوری اشغال ها رو میریزن بیرون تا پلاستیک و … ازش بردارن . با پلیس تماس گرفتیم جوابی ندادند و با شهرداری هم تماس گرفتیم مسئولینش نیومدن . تازه من شاهد بودم ساعت ۱۳ ظهر واسه جمع آوری اشغال اومده بودند محله ما . مگه قانون کشوری نیست ساعت ۹ الی ۱۰ شب جمع اوری بشه ؟ چرا اینقدر شهرداری ضعیف عمل میکنه ؟ حتی تو ساخت پروژه محیط پارک لاله موندن فقط برید ببینید چند ساله پروژه رو شروع کردن چند سال دیگه تموم میشه !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.